TYP: a1

Barwińska, Damasiewicz i Żakowski z rekomendacją na Paryż!

poniedziałek, 27 maja 2024
Informacja prasowa PZŻ

Agata Barwińska w klasie ILCA 6, Julia Damasiewicz i Maksymilian Żakowski w klasie Formula Kite uzyskali rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd PZŻ, a następnie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  

Cała trójka w najbliższym czasie przygotowywać się będzie do igrzysk na akwenie olimpijskim w Marsylii. Agata Barwińska (SSW MOS Iława) trenować będzie pod okiem trenera Jareda Westa, a jej sparingpartnerką będzie Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń), która uzyskała rekomendację jako zawodniczka rezerwowa. Julia Damasiewicz i Maks Żakowski (oboje AZS Poznań) do igrzysk przygotowują się pod okiem trenera Michała Przybytka, a w przygotowaniach wspierać ich będą odpowiednio Izabela Satrjan (UKŻ Wiking Toruń) i Jan Marciniak (Aqua Włocławek). 

Znamy już zatem komplet polskich żeglarzy, którzy uzyskali rekomendację do startu w igrzyskach w Paryżu. Wcześniej bowiem Polski Związek Żeglarski ogłosił, że w klasie 49er rekomendację uzyskała załoga Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań), w klasie 49erFX załoga Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia / AZS Poznań), w klasie iQFoil kobiet Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski), w klasie iQFoil mężczyzn Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski). Aby rekomendacja stała się oficjalną nominacją musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego, a następnie zatwierdzić ją musi Polski Komitet Olimpijski.

 

0 0
Komentarze

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933