TYP: a1

104. rocznica zaślubin Polski z morzem

poniedziałek, 12 lutego 2024

W miniony weekend w Pucku odbyły się uroczystości związane ze 104 rocznicą zaślubin Polski z morzem. W wydarzeniu wziął udział m. in. wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. W przemówieniu odniósł się zarówno do znaczenia Bałtyku dla gospodarki i handlu, jak i do faktu, że w obecnych czasach takie zagadnienia, jak ochrona infrastruktury krytycznej, musza stanowić priorytet.

Jak podkreślił: „Nie będzie i nie ma tego bezpieczeństwa bez silnej Marynarki Wojennej, z której nie tylko jesteśmy dziś dumni, gdy widzimy jak pięknie się prezentuje, ale tej, która ma swoje zdolności operacyjne, które muszą być i będą podnoszone".

W uroczystościach wzięła udział również minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która podkreśliła znaczenie zrównoważonego rozwoju oraz wewnętrznej zgody. „Wspólnie pracujemy nad tym, aby nasze społeczeństwo było silne, zintegrowane i gotowe sprostać wyzwaniom przyszłości" – powiedziała pani minister.  

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia. Fot. Witek Tylec

 

 

Tagi: morze, Bałtyk, zaślubiny, Puck
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982