TYP: a1

Wernisaż wystawy Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich – „Morze w sztuce”

środa, 19 czerwca 2024
Lidia Snitko-Pleszko

Prezentowane są prace 36 malarzy, którzy w swoich obrazach wypowiedzieli się na temat naszego morza bałtyckiego i wielu szlaków do niego wiodących, pokazali jego piękno, zmienność i kolorystykę. Wystawa jest bardzo różnorodna w swoim spojrzeniu na wybrany temat, tak jak artyści, którzy różnią się od siebie temperamentem, wrażliwością i sposobem wyrażania emocji. Wystawione są prace w stylu abstrakcyjnym i realistycznym, przy czym one wszystkie mają wspólną podstawę, jaką jest nasza obecność na tej ziemi i wspólny zachwyt nad jej pięknem wyrażony na płótnie w różny sposób... Ekspozycja nosi tytuł MORZE W SZTUCE, przy czym słowo MORZE ma tu dwa znaczenia. O tym pierwszym już wspomniałam, a to drugie to kwartalnik MORZE, z którym Stowarzyszenie Marynistów Polskich współpracuje od kilku lat zamieszczając artykuły i zdjęcia z naszych wystaw.

W listopadzie 2024 roku przypada setna rocznica powstania tego popularnego pisma.

Dziękujemy za możliwość pokazania naszych prac w pięknej i nowoczesnej Galerii 2 Piętro Klubu DGW.

Zapraszamy do przestrzeni Galerii Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawy (al. Niepodległości 141a). Wystawa jest dostępna we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15:00 19:00.


Artyści uczestniczący: Bachanek Krystyna Baczkowska-Urban Tamara Bartel Małgorzata Beniger Maryla Bielik Dorota Bielecka-Woźniczko Barbara Bulicz Renata Cerański Włodzimierz Czerska-Garlicka Alicja Czyżewski Marek Dworzańska Ewa Filipowicz Irena Forycka-Putiatycka Anna Gałązka Jolanta Guranowska-Stolarz Krystyna Jaroszewski Jerzy Kaliczak Waldemar Kwapińska Elżbieta Michalik Arkadiusz Mazur Danuta Mikuła Jolanta Nowak-Chęcińska Teresa Oborska Małgorzata Omelańczuk-Pawluk Małgorzata Palikot-Borowska Beata Płaczek Wiesław Rutkowska Renata Snitko-Pleszko Lidia Soja Liliana Starościak Włodzimierz Stawska Anna Tomecka Beata Truszkowski Daniel Wąsowicz Grażyna Zajączkowska Renat

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934