TYP: a1

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

środa, 25 października 2023

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

Ostatni weekend października na Międzynarodowych Targach Poznańskich to niezwykłe święto turystyki. Częścią tego weekendu będą targi jachtów, łodzi i sportów wodnych Yacht Salon. W dniach od 26 do 29 października do Poznania zjadą miłośnicy żeglowania oraz pasjonaci sportów wodnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla każdego.

Poznaj niezwykły świat jachtów żaglowych i motorowych

Największe wrażenie na Yacht Salon z pewnością wzbudzi obecność dużych jednostek. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy łodzi motorowych jak i Ci, którzy kochają żagle. Pojawią się zarówno jednostki, które pozwalają rozwinąć prędkość na wodzie jak i takie pozwalające poczuć komfort i przestrzeń. W tej części ekspozycji będzie można podziwiać łodzie od jednej z najbardziej prestiżowych stoczni w Polsce Balt Yacht, przepiękne jachty żaglowe od Haber Yachts, a także czołowych polskich producentów i dystrybutorów jak: Golden Slide Marine, MS-Yachts, Skyboat, Power Boats Poland czy Performance Marine. Nie zabraknie także przedstawicieli firm czarterowych. To doskonała opcja dla tych osób, które nie mają w planach zakupu własnej jednostki.


Lubisz sporty wodne? Wskocz do basenu!

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się centrum Pawilonu 6 Międzynarodowych Targów, gdzie stanie basen o powierzchni 300m2 a także tor skimboardowy do ślizgów na desce. Cała strefa będzie miała oprawę muzyczną serwowaną przez profesjonalnego DJ-a, a także będzie animowana przez konferansjera. Każdego dnia w programie strefy do dyspozycji zwiedzających będą: testy sprzętu wodnego, warsztaty SUP & Skimboard, strefa trenażerów, czy konkursy z nagrodami. Natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się HALOWE ZAWODY SUP & SKIMBOARD. Odbędą się zarówno w kategoriach zawodowców oraz amatorów. Szczegóły wydarzenia oraz zapisy TUTAJ.  

Strefa sportów wodnych to także topowi wystawcy z tej branży. Przede wszystkim bogata oferta m.in. Wiosłujcie.pl z deskami SUP i kajakami, Taurus Sea Power ze skuterami marki Sea Doo, czy Hydro Sport/Fly-Board ze sprzętem do latania nad wodą.

Poznaj nurkowy świat – Strefa Dive Camp

Na Yacht Salon odnajdą się również miłośnicy podwodnych przygód. W jednym miejscu będzie można spotkać ekspertów od nurkowania, którzy zapoznają z najlepszym sprzętem oraz podpowiedzą jak zacząć nurkować i gdzie spotkacie najciekawsze miejsca do podwodnego odkrywania. Wśród wystawców pojawią się takie firmy jak Reel Diving, Santi Diving, Shearwater, Sea Wolf, czy Suex i Halcyon. Oprócz firm ze sprzętem warto odwiedzić Centrum Nurkowe Płetwal i Activtour, które pokażą Wam gdzie najlepiej się wybrać aby poczuć pełnię nurkowych przeżyć.Goście, spotkania, fachowa wiedza – Scena Głowna Yacht Salon

Yacht Salon to nie tylko bogata ekspozycja, ale także możliwość spotkań z żeglarskimi ekspertami i pasjonatami sportów wodnych. Gościem specjalnym poznańskich targów będzie mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku oraz brązowy medalista z igrzyska w Atenach z 2004 roku Mateusz Kusznierewicz. W niedzielę 29 października o godz. 12:00 przedstawi temat „Wspaniały świat jachtingu”. A o 14:00 również na Scenie Yacht Salon podpowie „Jak zostać Mistrzem Świata”. Poza gościem specjalnym nie zabraknie ciekawych tematów i osobistości. Ze szczególnie ciekawym tematem wystąpi znany w żeglarskim świecie kapitan Krzysztof Baranowski, który opowie o strategii i taktyce w samotnej żegludze. Nie zabraknie również wystąpień związanych z bezpieczeństwem na wodzie oraz bardzo ważnych kwestii związanych z ekologią.SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SCENY - https://mtp-link.pl/prgramscena

Jeden bilet, kilka wydarzeń

Oprócz interesującej ekspozycji Yacht Salon, zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów kamperów i sprzętu biwakowego w ramach największych w tej branży targów w Polsce Caravans Salon oraz wybrać się na spotkania z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń.

Więcej informacji: www.yachtsalon.pl

Bilety: https://mtp-link.pl/9l0eu

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934