TYP: a1

Konkurs z Wydawnictwem Nautica i Marcinem Palaczem - zagadka nr 5

środa, 22 maja 2019
Monika Frenkiel

Drogie żeglarki, drodzy żeglarze! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy razem z Wydawnictwem Nautica i Marcinem Palaczem, autorem książki „Polskie wybrzeże Bałtyku”.

 

Marcin Palacz wybrał dla Was zdjęcia, na których znajdziecie charakterystyczne znaki nawigacyjne, struktury portowe, budynki. Przez 10 dni będziemy publikować jedno takie zdjęcie, a Waszym zadaniem będzie odgadnięcie, co się na nim znajduje. Autor podpowiada, że każde z tych miejsc zostało opisane w jego książce.

 

Spośród osób, które odpowiedzą prawidłowo, wylosujemy dwie, które otrzymają wybrane przez siebie książki Wydawnictwa Nautica.

 

Odpowiedzi należy przysyłać na adres monika.frenkiel@tawernaskipperow.pl

 

Zagadka na dziś: Górny znak nabieżnika podejściowego pokrywa się z wieżą kościoła. Jaki to port?

 

 

Na odpowiedź czekamy do północy w środę, 22 maja.

 

Odpowiedź na zagadkę nr 4 brzmi:

Kolejka do wejścia na latarnię morską bywa długa, wchodząc trzeba pokonać 197 stopni, a z góry widać las... Gdzie znajduje się ta latarnia?
Odpowiedź: Hel
 
Osoby, które dostają ksiązki od Wydawnictwa Nautica to Wojciech Golian, Dariusz Pietrzyński. Gratulujemy!

Tagi: konkurs, Marcin Palacz, Wydawnictwo Nautica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851