TYP: a1

Konkurs z Wydawnictwem Nautica i Marcinem Palaczem - zagadka nr 2

piątek, 17 maja 2019
Monika Frenkiel

Drogie żeglarki, drodzy żeglarze! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy razem z Wydawnictwem Nautica i Marcinem Palaczem, autorem książki „Polskie wybrzeże Bałtyku”. 

 

Marcin Palacz wybrał dla Was zdjęcia, na których znajdziecie charakterystyczne znaki nawigacyjne, struktury portowe, budynki. Codziennie przez 10 dni będziemy publikować jedno takie zdjęcie, a Waszym zadaniem będzie odgadnięcie, co się na nim znajduje. Autor podpowiada, że każde z tych miejsc zostało opisane w jego książce. 

Codziennie spośród osób, które odpowiedzą prawidłowo, wylosujemy dwie, które otrzymają wybrane przez siebie książki Wydawnictwa Nautica.

Odpowiedzi należy przysyłać na adres monika.frenkiel@tawernaskipperow.pl 

Zagadka na dziś: Jaką nosi nazwę i w jakim portowym mieście znajduje się wąskie przejście między kamienicami, łączące niegdyś trzy kościoły?
Na odpowiedź czekamy do północy w piątek, 17 maja. 

Rozwiązanie zagadki numer 1: 

Taka stalowa konstrukcja niewiadomego przeznaczenia znajduje się na podejściu do ....
Odpowiedź:  Błotnik
 
Osoby, które otrzymują książki od Wydawnictwa Nautica to Michał Lis i Robert Napiórkowski. Gratulujemy!

 

Tagi: zagadka, Nautica, Marcin Palacz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851