TYP: a1

Żeglarski Puchar Iławy 2011

piątek, 2 września 2011
Informacja prasowa
Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia uczestnicy regat żeglarskiego Pucharu Polski Jachtów Kabinowych spotykają się na regatach organizowanych przez firmę PHGT „Pod Omegą” w Iławie. Regaty Żeglarskie „O Żeglarski Puchar Iławy” są ostatnią eliminacją tego cyklu w roku 2011.

Tegoroczne regaty rozegrane zostały w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Sobota temperatura powietrza +34 stopnie, siła wiatru do 6 B. Niedziela siła wiatru do 4 B, temperatura +20, co w perspektywie mijającego lata było dużym zaskoczeniem dla organizatora jak i uczestników. Warunki te stawiały wysokie wymagania co do kwalifikacji i umiejętności żeglarskich startujących załóg i można stwierdzić, że obyło się bez znaczących szkód. Słoneczna pogoda i dobry wiatr pozwolił na rozegranie bardzo widowiskowych regat.

Na starcie stanęło 81 załóg w 10 klasach i rozegrano 6 wyścigów. Faworyci w poszczególnych klasach nie zawiedli, co nie znaczy, że walka nie była zażarta od startu do linii mety. W klasie T-1 Andrzej Kęder (Kredens) z Marianem Zielińskim (Maribo), w T-2 Piotr Adamowicz (Neoprofil) z Ryszardem Osmańskim (Miłomłyn), T-3 Maciej Linitz (Neverin) z Piotrem Lewandowskim (Babooshka) -  wyżej wymienieni sternicy zakwalifikowali się do Finału PPJK i będą mieli okazję raz jeszcze sprawdzić swoje umiejętności w bezpośredniej walce w Węgorzewie w dniach 16-18.09.2011.

Wyniki

T-1 - Andrzej Kęder
T-2 - Piotr Adamowicz
T-3 - Maciej Lunitz
Żagle 500 - Maciej Bufa
Omega standard - Piotr Małecki
Omega sport - Krzysztof Zieliński
Micro - Marcin Celmerowski
Skipi 650 - Andrzej Wegner
Nautica 450 - Dorota Dajkowska
DZ - Radosław Jankowski

Pozostałe wyniki w klasach: www.ppjk.pl

Regaty sędziował zespól:

Sędzia Główny - Janusz Kulpeksza
Sędzia - Jarosław Bazylko
Sędzia Mierniczy - Jacek Waszczuk

W sobotni wieczór organizator przygotował Biesiadę Żeglarską „Na pożegnanie lata z omegą” oraz z okazji trzydziestolecia działalności firmy Pod Omegą w Iławie. Muzycznie umilał wieczór zespół Męski Punkt Widzenia. Integracja uczestników trwała do późnych godzin wieczornych.

Zakończenie regat odbyło się w niedzielę. Wręczenie pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych losowo wybranych przez najmłodszych członków firmy Omega – Kingi, Macieja, Patryka.

Regaty wzorowo zabezpieczali na wodzie ratownicy Oddziału Powiatowego WOPR w Iławie, a medycznie Stacja Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna Iława.

Patronat medialny:

1. Polskie Radio Olsztyn
2. Radio ESKA Iława
3. Magazyn Sportów Wodnych Żagle Warszawa
4. Gazeta Iławska
5. Echo Iławy

Firmy, instytucje, osoby wspomagające organizację regat:

1. Urząd Miasta Iława
2. Firma Eberspaecher Sp. z o.o. Wysogotowo k. Poznania
3. Euro – Grand Warszawa Maciej Pałucki
4. Stocznia Jachtowa „Janmor „ Andrzej Janowski
5. MP VITAL Nysa – dystrybutor Suplementu Q10 AKTIV- Szpara Piotr
6. Urząd Miasta Miłomłyn
7. Urząd Gminy Susz
8. Urząd Miasta Zalewo
9. Starostwo Powiatowe Iława
10. Firma SEMPER Iława Marcin Świdzinski
11. P.W MERCATO – Olsztyn Mariola i Marek Emiljanczyk
12. Żaglownia „T & J SAILS” Giżycko - Teresa i Jarosław Wołowicz
13. Związek Gmin Jeziorak
14. Domator- Okno Plast Kraków
15. ALU-TIG Iława

Wszystkim im w imieniu uczestników i organizatora - wielkie dzięki!

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851