TYP: a1

Przegląd Konkursowy Shanties 2011

czwartek, 30 grudnia 2010
Joanna Tomczak
Shanties

Tradycyjnie już nowy rok festiwalowy rozpocznie się od Przeglądu Konkursowego Shanties 2011. 8 stycznia spotkamy się w krakowskiej Rotundzie przy ulicy Oleandry 1, aby wysłuchać aż trzynastu (miejmy nadzieję, że liczba ta nie przyniesie pecha, a samo szczęście) wykonawców, którzy w bieżącym (jeszcze) roku uzyskali nominacje do przeglądu poprzez wywalczenie laurów w innych konkursach. Wśród uczestników znajdą się tym razem zarówno soliści, duety jak i zespoły, w tym również grupy śpiewające a cappella.


Zagrają dla nas:

Poszedłem na Dziób
Nok Rei
Kamil Badzioch i Łukasz Zięba
Shantażyści
Aura Mesy
Happy Crew
Marta Śliwa
Fucus
Tomasz „Grom” Paciorek i Jasiek Drzewiecki
oJ taM
Fregata
Może i My.

Przegląd rozpocznie się o 19.00, a już w czasie jego trwania, od 21.00, młodych wykonawców będzie można usłyszeć również na deskach sceny Tawerny Stary Port, gdzie około 01.00 nastąpi ogłoszenie wyników.

Imprezę w Rotundzie poprowadzi Piotr Zadrożny, a w jury zasiądą Agnieszka Krajewska, Izabela Puklewicz, Andrzej Brońka, Marcin Chatys oraz Wojciech Harmansa.

Do zobaczenia w Krakowie!

Strona festiwalu: www.shanties.pl

Na zdjęciu: część Happy Crew w czasie Przeglądu 2010
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851