TYP: a1

North Sails Team zdobywa Puchar Polski Nautica 450

środa, 28 września 2016
Informacja prasowa
W ostatni weekend podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego (17-18.09.2016) klasa Nautica 450 rozegrała ostatnie regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Każdy punkt był na wagę złota, bo do końca ważyły się losy zwycięzców. Ostatecznie na najwyższy stopień podium wpłynęła załoga North Sails Team, Michał Korneszczuk i Grzegorz Szostak, którzy tym samym przejęli przechodnią statuetkę Pucharu Polski.
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Fot. Stormy74 – Piotr Kowalczyk


Pierwszy dzień Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego nie wyłonił zdecydowanego lidera. Po wymagającym dniu ze zmiennym, szkwalistym wiatrem prowadził team Nawrocki/Dzierzewicz, ale tuż za nimi, z remisem punktowym plasował się lokalny team ProData. Taki wynik oznaczałby, że również w klasyfikacji pucharowej załoga Nawrocki/Dzierżewicz pozostałaby na najwyższym miejscu. Wszystko miały więc rozstrzygnąć niedzielne wyścigi.

Dzień drugi Mistrzostw stał pod znakiem podobnej, zmiennej pogody, która nie była łatwa dla startujących załóg. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek. Był to też dzień teamu North Sails, który wygrał wszystkie wyścigi, choć nie było to wcale proste ani oczywiste, bo stawka tasowała się w zasadzie cały czas, np. w drugim wyścigu prowadzenie zmieniało się 3 razy pomiędzy załogami North Sails, Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team a HRM Racing Team.

Dzięki niedzielnym rozstrzygnięciom ekipa North Sails wygrała Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, drugi uplasował się team Nawrocki/Dzierzewicz, a trzecie miejsce wywalczyła załoga ProData.

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego zakończyły cykl Pucharu Polski klasy Nautica 450. I co najciekawsze: podium Pucharu Polski ułożyło się dokładnie tak samo jak regat na Kiekrzu.


Tagi: regaty, Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, Nautica 450
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 maja

Na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie pochowano Leszka Błaszczyka, żeglarza, dziennikarza, wieloletniego redaktora naczelnego "Żagli". W czasie II wojny światowej - członek harcerskich "Szarych Szeregów", później deportowany do Niemiec na przymusowe roboty
środa, 7 maja 2008
Ze Świnoujścia wyruszył w rejs s/y "Bies" pod Kapitanem Bogdanem Prądzyńskim; w powrót do kraju jacht wystartował 15 lipca 1976 r. pod Kpt. Stanisławem Horeckim (zakończenie rejsu 15 października w Kołobrzegu).
środa, 7 maja 1975
Na południowym Atlantyku sir Alec Rose zamyka wokółziemską pętlę na "Lively Lady".
sobota, 7 maja 1966
Patent kapitański zdobywają Krystyna Chojnowska-Liskiewicz i Dariusz Bogucki.
sobota, 7 maja 1966
Zwodowano żaglowiec "Preussen", jeden z największych żaglowców świata; statek pływał z Europy do Ameryki Południowej, a po kolizji (1910 r.) z parowcem "Brighton" uległ uszkodzeniu, zakotwiczony - zerwał się z kotwicy i rozbił na skałach.
środa, 7 maja 1902
Zwodowano "Victory" - statek flagowy Horatio Nelsona, sławny udziałem w bitwie pod Trafalgarem; obecnie okręt stoi w suchym doku w Portsmouth pełniąc funkcję muzeum.
wtorek, 7 maja 1765