TYP: a1

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN przeniesione do Estonii

czwartek, 27 lutego 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Bojery
W dniu dzisiejszym zapadła ostateczna decyzja o miejscu rozgrywania najważniejszych regat bojerowych roku 2014 – Mistrzostw Świata i Europy w klasie DN.

Aura nie była łaskawa dla Floty Polskiej DN, która jako organizator regat planowała rozegranie ich na Warmii i Mazurach, w zawsze gościnnym dla żeglarzy Giżycku. Najlepszy lód mogący zapewnić flocie 200 ślizgów optymalne warunki do bezpiecznej rywalizacji przez cały tydzień regat jest w chwili obecnej w Estonii w pobliżu Haapsalu. Tam też w tej chwili kierują się wszyscy zawodnicy.

Polskę w mistrzostwach będzie reprezentowało około 30 żeglarzy lodowych. W Estonii nasi zawodnicy będą bronić tytułu Mistrza Świata – Tomasz Zakrzewski i vice Mistrza Świata – Robert Graczyk (obydwaj z klubu MKŻ Mikołajki). W gronie faworytów wymienia się także, zawsze mocnego, 7-krotnego Mistrza Świata w tej dyscyplinie, Karola Jabłońskiego z Bazy Mrągowo oraz aktualnego Mistrza Polski, Michała Burczyńskiego z AZS UWM Olsztyn.

Mistrzostwa będą rozgrywane w dniach od 1 do 8 marca. W sobotę, 1 marca planowane jest otwarcie mistrzostw, a już w niedzielę pierwsze wyścigi eliminacyjne.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851